Spotkanie autorskie w Radiu Kraków

Uczniowie klas drugich, trzeciej i czwartej wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem Arfinem Kolerudem. Spotkanie odbyło się w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci. Była to 10 edycja tego wydarzenia pod hasłem: Niech żyje literatura!

Na festiwalu przyznawana była Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego. Jednym z finalistów był norweski pisarz Arfin Kolerudem, oraz jego książka Milion dobrych uczynków.

Spotkanie było okazją do rozmowy o znaczeniu bogactwa w naszym życiu, o pieniądzach i o tym co daje szczęście.

Po spotkaniu można było spotkać się osobiście z pisarzem i poprosić o jego autograf.

Jak piszą organizatorzy: cel takich spotkań jest jeden: wychować pokolenie świadomych i aktywnych czytelników. Inspirować do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe.

Na pewno za rok na Festiwal Literatury dla Dzieci wrócimy.

Zdj. Jakub Włodek

Festiwal Literatury dla Dzieci/Radio Kraków